top of page
Фото автораАдмін

3 березня-Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху.


Світ сповнений дивовижних звуків. Можна годинами слухати цю чаруючу музику рідного світу. Та, на жаль, не кожній людині дано це дивовижне відчуття. Причини цього — проблеми слуху. Слух — це чудовий дар, яким природа наділила людину. Без нього людина занурюється у безмовності, переставши бути повноправним членом людської спільності. Слух є невід’ємною частиною сприйняття навколишнього світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я заснувала спеціальний день, який присвячений охороні здоров’я вуха та слуху. Кожного року 3 березня відзначається Міжнародний (Всесвітній) день охорони здоров’я вуха та слуху.

В цей день медичні та інші організації в різних країнах повинні проводити заходи, які спрямовані на те, щоб підвищувати обізнаність населення про можливі проблеми, пов’язані зі слухом.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають більше 275 млн. чоловік.

Основними причинами глухоти та приглухуватості називають хронічні інфекції вуха та ряд захворювань: краснуха, кір, паротит, менінгіт. Деякі лікарські препарати та шкідливі фактори навколишнього середовища також є основними причинами глухоти. Однак здоров’я починається з дитинства. Згідно з останніми дослідженнями, щороку збільшується кількість дітей з порушенням слуху. Порушення ці починаються ще до народження дитини, коли майбутня мама хворіє на різні інфекційні хвороби. Навіть той самий грип може наробити багато біди для майбутнього немовляти. У ранньому віці діти часто хворіють на кір, паротит, кашлюк, скарлатину, що істотно впливає на орган слуху. Також неконтрольований прийом антибіотиків має негативний вплив на слух. Багато інших проблем і хвороб у дитинстві впливають на отологічні захворювання.

Проблема порушення слуху з кожним роком стає актуальнішою, як у медичному, так і в соціальному плані. Не дивлячись на певні успіхи, досягнуті в отіатрії за останні кілька десятиліть, щороку кількість хворих людей лише зростає. Посилена увага спеціалістів до вивчення даного питання пояснюється не тільки поширенням отоларингічних проблем серед населення, але і певним науковим прогресом, успіхами функціональної діагностики, методами лікування та хірургії. Щороку у всьому світі розробляються принципово нові методи дослідження та обстеження слуху, які дозволяють точно диференціювати характер і рівень ураження слухового апарату та вух.

Дуже важливо вчасно помітити зниження слуху і звернутися до фахівця. Нерідко люди нехтують походом до лікаря, через що можуть з'явитися тяжкі ускладнення.

Наступні симптоми вимагають обов'язкової перевірки слуху:

· почуття рідини в вусі;

· біль у вусі;

· відчуття закладеності вуха;

· шум, дзвін, свист у вухах;

· труднощі при спілкуванні з людьми;

· слідкування за губами співрозмовника.

Люди часто нехтують профілактикою приглухуватості, через що потім борються з наслідками.

Щоб слух завжди залишався гострим, потрібно застосовувати такі заходи профілактики:

·імунізація дітей проти дитячих хвороб, включаючи кір, менінгіт, краснуху та свинку;

·виключення тривалого впливу шуму, вібрації. Якщо ви працюєте в шумній обстановці, то використовуйте засоби захисту;

·не зловживайте прослуховуванням голосної музики в навушниках;

·своєчасне лікування захворювання вуха, горла, носа. Не варто відкладати відвідування лікаря;

·дотримання особистої гігієни. Чистку вух потрібно робити регулярно, потрібно знати основні правила, щоб не нашкодити собі;

·захищайте вуха від попадання в них сторонніх предметів і речовин;

·уникати застосування деяких лікарських засобів, які можуть бути шкідливими для слуху, застосування тільки за призначенням і під контролем кваліфікованого лікаря;

·регулярне відвідування отоларинголога.

Такі заходи профілактики допоможуть вам зберегти слух надовго або навіть попередити серйозні захворювання.

22 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


Тегов пока нет.
bottom of page