top of page
Фото автораАдмін

Робочі будні фахівців ІРЦ

Щодня робочі будні фахівців складаються з різних видів професійних функцій, адже дана посада вимагає широкий спектр компетенцій та професійних вмінь. Тому, всі відвідувачі переступивши поріг КУ ІРЦ №1, мають можливість отримати необхідну допомогу та професійну консультацію, а кожен фахівець не зважаючи на свій профіль виконує функцію консультанта, серед тем найчастішими є:

- консультативно-психологічна допомога батькам (на базі установи функціонує «Школа вихідного дня для батьків»;

- ознайомлення з процедурою проходження комплексної оцінки розвитку дитини та переліком необхідних документів;

- прийом документів та реєстрація на порталі АІС України;

- консультування педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання;

- консультування та роз’яснення при видачі висновків про проходження комплексної оцінки розвитку дитини, а також стосовно мережі закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.

Після вивчення запиту, потреб та згоди батьків, фахівці приступають до основного завдання інклюзивного-ресурсного центру, яким є проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Тут фахівці ІРЦ виконують функцію - діагностів, проводячи оцінку розвитку дитини, спрямовану на:

- визначення наявності особливих освітніх потреб;

- визначення особливостей розвитку дитини, її сильних та слабких сторін.

Комплексна оцінка передбачає вивчення різних сфер розвитку:⠀

Когнітивний розвиток - рівень сформованості таких пізнавальних процесів, як сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага.

Емоційно-вольова сфера - здатність до вольового зусилля, схильності до проявів девіантної поведінки, визначення рівня самооцінки та тривожності.

⠀⠀ Для цього практичні психологи ІРЦ застосовують сучасні методики : WISC-IV, Leiter-3, Conenrs-3, CASD та РЕР-3.

Навчальні діяльність - рівень сформованості знань, умінь, навичок відповідно до освітньої програми чи основних критеріїв формування вмінь і навичок дітей дошкільного та шкільного віку.⠀

Фізичний розвиток - рівень загального розвитку дитини з ООП, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування і т.д.

Серед інших функцій фахівців ІРЦ є :

- ведення реєстрів дітей, які пройшли комплексну оцінку, закладів освіти та фахівців, які надають допомогу дітям з ООП.

- Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які не навчаються та не отримують відповідної допомоги.

- Участь в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами з метою моніторингу динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік.

- Надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних та корекційно - розвиткових послуг таким дітям.

Робота з використанням сучасних он-лайн платформ з урахуванням ситуації по боротьбі з розповсюдженням COVSD-19 .

- Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, заклади соціального захисту, службою у справах дітей, громадськими об’єднаннями, щодо своєчасної допомоги дітям з ООП Робота з громадськістю;

- Моніторинг динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами шляхом взаємодії з їх батьками (законними представниками) та закладами освіти, в яких вони навчаються;

- Самоосвітня робота над підвищенням професійної майстерності та фахового рівня;

- Організація інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.


71 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


Тегов пока нет.
bottom of page