Мета заходів, що проводяться в цей день - залучення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників.
Бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання.
Алергія - це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза, тополиний пух ...), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.
Найчастішою причиною розвитку алергії є побутові алергени. Це домашній пил, особливо із ковдр, одягу, постільної білизни; грибки на стінах вологих кімнат; частинки домашніх комах (клопів, тарганів, постільних кліщів).
Алергічна реакція може проявляється як алергічний риніт, сльозотеча (кон'юнктивіт), бронхіальна астма, шкірні реакції, кропив'янка (свербіж, висип тощо), набряк Квінке, анафілактичний шок.
Бронхіальна астма - хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке характеризується зворотньою бронхіальною обструкцією і гіперактивністю бронхів внаслідок підвищеної чутливості до алергенів.
Бронхіальна астма характеризується тяжкістю клінічних симптомів. Вона розвивається внаслідок алергії на пилок рослин, домашній пил, пух і пір’я птахів, шерсть тварин тощо.
Клінічно бронхіальна астма проявляється нападами ядухи, переважно ввечері та вночі; кашлем; важким диханням з утрудненим видихом, зі свистом, що чути на відстані; відчуттям нестачі повітря та стиснення в грудній клітці.
Бронхіальна астма – проблема світового значення, що перебуває зараз у центрі уваги. Це одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. Астма не може бути вилікувана повністю. Проте належне інформування громадськості, своєчасна діагностика і терапія можуть допомогти контролювати перебіг астми і жити повноцінним життям.
Comments