14 червня в усьому світі відзначається Міжнародний день донора. Це день вшанування почесних донорів та донорства крові в цілому, привернення уваги до глобальних потреб систем охорони здоров’я у крові та її компонентах заради порятунку мільйонів життів.
Мета відзначення Всесвітнього дня донора крові – підвищити обізнаність про необхідність безпечної дачі крові, а також висловити подяку всім донорам, які добровільно і безоплатно дарують свою кров для порятунку життя інших людей. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів. Незважаючи на всі досягнення сучасної медицини повноцінної заміни крові поки що немає, тому і сьогодні бувають ситуації, коли без донорської крові неможливо врятувати життя людини. Для зменшення захворюваності і смертності велике значення має рівний доступ до безпечної крові і препаратів крові всіх хто їх потребує.
Установами служби крові виготовляється великий спектр компонентів та препаратів крові, які необхідні для лікування хворих при найрізноманітніших захворюваннях. Стати донором – це виняткова можливість подарувати свою кров незнайомій людині, яка потребує допомоги. При бажанні, донором може бути кожна людина віком від 18 до 60 років, яка веде здоровий спосіб життя, повноцінно харчується та не має захворювань, які передаються через кров. Мільйони людей зобов’язані своїм життям громадянам, які добровільно здають кров, не отримуючи за це будь-якої винагороди. Завдяки донорам лікарні забезпечуються необхідною кількістю донорської крові, її компонентами та препаратами, що дає можливість проводити найскладніші операції, рятувати людям життя. Кров однієї людини може врятувати життя 4-5 пацієнтам.
Comments